Czemu nie oddzwaniać na nieznane numery

Data dodania: 02.12.2016


Chęć pozostawania w stałym kontakcie ze światem sprawia, że coraz więcej osób nie wyobraża sobie dłuższej chwili bez telefonu w dłoni. Świadomość tego, że kiedy nie spoglądamy na ekran smartfona omija nas coś ważnego towarzyszy większości z nas. Dlatego łatwo zrozumieć chęć jak najszybszego kontaktu z nieodebranym połączeniem. Jak się okazuje czasami lepiej okiełznać instynktowny impuls i nie wykonywać połączenia. Czemu nie oddzwaniać na nieznane numery? Powodów jest kilka.

Kosztowne połączenie do Afryki

Jednym z najbardziej przemawiających do wyobraźni powodów jest wizja rzeczywistych, dotkliwych strat finansowych, jakie mogą wynikać z nieostrożnego podejścia do nieznanych numerów. W ostatnim czasie szczególnie głośne były przypadki oszustw na tak zwany głuchy telefon. Jak wygląda to w praktyce?

Wyobraźmy sobie taką sytuację: nad ranem, w środku nocy, albo w środku dnia sprawdzamy telefon, na którym widzimy nieodebrane połączenie. Czas goni, trzeba wracać do pracy, więc właściwie bez zastanowienia decydujemy się oddzwonić. Czasami ktoś odbiera, ale w słuchawce panuje absolutna cisza, niekiedy ktoś dość szybko się rozłącza. Po kilku próbach rezygnujemy i zapominamy o całej sprawie. Tymczasem każde wykonane połączenie może nas kosztować od kilkuset złotych do kwoty sięgającej tysięcy. Wszystko za sprawą automatów z krajów egzotycznych, których początek przypomina krajowe numery kierunkowe.

Oszust i naciągacz

To były głuche telefony, ale to, że po drugiej stronie odezwie się człowiek wcale nie musi wróżyć niczego dobrego. Oszustwa na wnuczka, na policjanta albo na pracownika banku również są coraz częściej na porządku dziennym. Warto mieć się na baczności i nie podawać przez telefon danych osobowych, ani informacji wrażliwych, które mogą służyć oszustom.

G2 TEAM

Uparty sprzedawca

Dużo mniej problemów może nam nastręczyć pracownik call center czy telefoniczny sprzedawca. Wynika to z obowiązującego w Polsce prawa, które mówi wyraźnie, że jeśli przedsiębiorca chce przedstawić swoją ofertę drogą telekomunikacyjną musi uzyskać wyraźną zgodę rozmówcy. Stąd na początku każdej rozmowy z pracownikiem telemarketingu pada informacja o tym, że rozmowa jest nagrywana i pytanie czy klient zgadza się na to oraz na przedstawienie mu oferty firmy. Jeżeli z naszej strony padnie negatywna odpowiedź sprzedawca musi się rozłączyć.

Lepiej sprawdzić numer

Doświadczenie wielu osób, które padły ofiarami oszustw na przestrzeni kilkunastu minionych miesięcy pokazuje, że można było uniknąć wszelkich kłopotów. Wystarczyło sprawdzić do kogo należy taki nieznany numer.

Nawet jeżeli w bazie numerów nie widnieje jeszcze kontakt, z którym mieliśmy problem warto dodać go do takiej listy z informacją o tym, kto dzwoni i w jakiej sprawie. Dzięki temu pomożemy innym osobom uniknąć kosztownych problemów. Listy numerów na portalach które służą wymianie informacji o niebezpiecznych i nękających połączeniach są tworzone właśnie przez użytkowników, dlatego im więcej osób w jakiś sposób włączy się w ich funkcjonowanie, zyskamy tym bardziej wiarygodną bazę numerów.

Szukasz informacji o nieznanym numerze? Sprawdź go na portalu kogo to numer.

tworzenie stron internetowych szczecin

BMW M5 tuning