Dom w stylu nowoczesnym

Data dodania: 05.11.2016


Budowa własnego domu to długi proces, który powinien się zakończyć pełnym zadowoleniem z ukończonej inwestycji. Dom idealny musi być miejscem dostosowanym do potrzeb mieszkańców, jednocześnie stanowiąc kompromis pomiędzy warunkami technicznymi, a upodobaniami inwestora. Jednym z najbardziej popularnych propozycji jest dom w stylu nowoczesnym.  

Domy projektowane w stylu nowoczesnym można bez problemu poznać już na pierwszy rzut oka. Wyróżniają się one prostą formą i bardzo oszczędnym stosowaniem jakichkolwiek detali, które mają pełnić rolę wyłącznie dekoracyjną. Dom nowoczesny to zazwyczaj prosta bryła, dość często z płaskim dachem oraz elewacją w neutralnych kolorach.

To, co wyróżnia domy nowoczesne to stosowane przy ich realizacji materiały budowlane. Architekci stawiają na wysokiej jakości materiały o wysokich współczynnikach izolacji termicznej oraz akustycznej, ale też chętnie sięgają po nietypowe surowce do wykończenia inwestycji. Surowy tynk czy niemal w pełni przeszklone ściany są bardzo popularne w nowoczesnym budownictwie mieszkaniowym.

Na uwagę zasługuje też aranżacja wnętrz, gdzie niekwestionowanym liderem jest styl minimalistyczny. Jakość wygrywa tu z ilością, a wolna przestrzeń nadaje wnętrzu dystyngowanego charakteru.

Więcej o projektowaniu i urządzaniu domów znajdziesz na stronie: architekt-domy.warszawa.pl