Portal z numerami telefonów

Data dodania: 06.12.2016


Wszyscy wiemy, że należy chronić swoje dane osobowe. Mogą być wykorzystywane do różnych celów, jednak największy przepływ danych ma miejsce w branży handlowej. Kto z nas nie dostał kiedyś telefonu od natrętnego marketera, operatora sieci albo banku? Jednak nie są to jedyne instytucje, które nękają nas telefonami. Właśnie z tego powodu w Internecie istnieją strony typu kogo-to-numer, które gromadzą takie numery telefonów.

Czym charakteryzują się takie portale? Internauci mogą zamieszczać na nich numery telefonów, z którymi mieli nieprzyjemne doświadczenia. Innymi słowy, jest to baza telefonicznych oszustów i naciągaczy, ale nie tylko. Jeśli nie wiemy, kto dzwonił, możemy sprawdzić, czy ktoś przed nami nie miał już z taką osobą – lub automatem – kontaktu.

Użytkownicy portali zostawiają numery telefonów z krótkim komentarzem na temat doświadczenia z daną osobą. Bardzo wiele przypadków dotyczy firm windykacyjnych, telemarketerów i różnych natrętów. Poza tym, że są nachalni, właściwie nie łamią prawa, chcą tylko nas namówić na swoje usługi.

Wielu internautów ostrzega resztę społeczności przed wszelkiej maści zboczeńcami. Istnieje duża grupa ludzi, którzy czas wolny spędzają na wysyłaniu nieprzyzwoitych smsów na losowe numery lub dzwonieniu w celu złożenia jednoznacznych propozycji. Szczególnie narażone na to są kobiety – jeśli taki osobnik wyczuje, że ma do czynienia z przedstawicielką płci pięknej, tak łatwo nie odpuści. Dlatego na takich stronach możemy się dowiedzieć, kogo to numer i czy warto go od razu zablokować.

Można też spotkać sporo komentarzy dotyczących oszustów. Niektórzy próbują naciągnąć swoich rozmówców na nieistniejące usługi, inni straszą niezapłaconymi fakturami itp. Najczęściej naciskają, że decyzję należy podjąć tu i teraz, a każda minuta zwłoki tylko pogarsza sytuację. Bardziej łatwowierni ludzi mogą się przestraszyć i zgodzić się na przekazanie pieniędzy. Przykładów wyłudzeń jest bardzo wiele, dlatego warto wchodzić na portale takie jak kogo-to-numer, by wiedzieć, w jaki sposób działają oszuści i wiedzieć, jak sobie z nimi radzić. Niejednokrotnie internauci dzielą się swoimi sposobami, dzięki którymi udało im się pozbyć natrętnej osoby.

Niestety, jeśli damy się naciągnąć na pieniądze, prawo w wielu przypadkach jest bezsilne – stąd takie strony. Dzięki temu sami siebie nawzajem ostrzegamy przed przykrymi konsekwencjami. Czasem jedna osoba nic nie zdziała, ale jeśli kilka lub kilkadziesiąt osób się zjednoczy i złoży pozew zbiorowy, mają większą szanse na poważne traktowanie i wyegzekwowanie konsekwencji.

tworzenie stron www poznań