Praca na budowie – informacje dla fachowców

Data dodania: 04.11.2016


Wszystkie sklepy, w których robimy zakupy, biura, w których pracujemy oraz domy, w których mieszkamy powstały za sprawą siły ludzkich rąk. To właśnie specjaliści z branży budownictwa każdego dnia na naszych oczach wznoszą kolejne budynki. Co warto wiedzieć myśląc o karierze w tej branży, czyli praca na budowie w pigułce.

Przede wszystkim trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że pracownicy budowlani to nie tylko majstrzy, którzy są przedmiotem wielu, często niewybrednych żartów. Na placu budowy można spotkać całą masę ludzi z różnym poziomem wykształcenia, umiejętnościami i kwalifikacjami. Od prostego pomocnika budowlanego, przez operatorów maszyn, kierowników i inspektorów budowlanych, aż po inżynierów.

Jak wskazują analizy rynku, praca w budownictwie bez wątpienia należy do dobrze płatnych ścieżek kariery. Wynagrodzenia są oczywiście uzależnione od zajmowanego stanowiska oraz specjalizacji w branży – na najwyższe pensje mogą liczyć ci, którzy są zatrudnieni w takich dziedzinach jak budownictwo energetyczne czy infrastruktura drogowa.

Perspektywa pracy w budownictwie pozwala też planować podjęcie zatrudnienia w kraju oraz za granicą. Polskie firmy coraz chętniej realizują zamówienia zagraniczne, więc jest możliwość pracy dla polskich pracodawców, ale za zagraniczne stawki. Przeglądając oferty pracy w Katowicach, Warszawie czy innych dużych ośrodkach miejskich warto szukać ogłoszeń od firm, które mają doświadczenie w tego typu inwestycjach.

Zobacz informacje o pracy w branży budowlanej: budownictwo-praca.pl