Praca w Holandii – wszystko, co warto wiedzieć

Data dodania: 04.11.2016


Krajobrazy Holandii kojarzą nam się zazwyczaj z malowniczymi widokami wiatraków, charakterystycznymi rowerami oraz tulipanami. Ale w ostatnich latach właśnie do tego kraju wyjechało wielu Polaków w poszukiwaniu swojej drogi zawodowej, lepszych zarobków i warunków do życia. Jak wygląda praca w Holandii i co warto wiedzieć przed wyjazdem?  

Zanim podejmiemy decyzję o tym, aby spakować walizki i związać swoje życie na stałe z Holandią warto dowiedzieć się jak wygląda tutejszy rynek pracy. Jak się okazuje, nie zawsze konieczna jest znajomość języka niderlandzkiego, a najbardziej popularną formą zatrudnienia są umowy na czas określony.

Chociaż do pracy w Holandii dla Polaków nie są wymagane żadne dodatkowe zaświadczenia ani specjalne pozwolenia można bez obaw poszukać ogłoszeń jeszcze przed wyjazdem. Krajowe agencje zatrudnienia oraz portale o pracy pozwalają znaleźć bezpieczne i aktualne oferty dla kandydatów z wielu branży i dziedzin, dzięki czemu kandydat może wyjechać do konkretnego pracodawcy.

Bardzo ważne jest, aby przed wyjazdem zadbać o swoje bezpieczeństwo i nie dać się oszukać. Nieuczciwe oferty pracy oraz nielegalne ogłoszenia są prawdziwą zmorą, jednak wystarczy odrobina uwagi i można się przed nimi uchronić.

Więcej informacji o życiu i pracy znajdziesz na holandia-praca.pl